Produktová řada Home Pharmacy

21.09.2014 18:51

Novou produktovou řadu představila společnost ESSENS světovému trhu v létě 2014.

Jako první produkt spatřil světlo světa doplňek stravy Slim´SS, jež obsahuje standardizované rostlinné extrakty ve vhodném poměru, a to extrakt ze zeleného čaje a extrakt černého pepře.

 • katechiny zeleného čaje přispívají ke kontrole tělesné hmotnosti díky metabolismu lipidů (spalování tuků)
 • zelený čaj přispívá k vylučování vody z těla
 • černý pepř přispívá k normálnímu trávení a kontrole tělesné hmotnosti

Záhy poté byl zahájen prodej komplexu vitaminů A, D, E, K v jedné tabletě, které se doporučují doplnit při pravidelném užívání Slim´SS, a to již od druhého měsíce užívání.

Následně byl uveden doplněk stravy Flow´EN obsahující standardizované rostlinné extrakty ve vhodném poměru, tj. extrakt ze semene jírovce maďalu (kaštanu Aesculus hippocastanum) a extrakt černého pepře:

 • extrakt kaštanu přispívá ke snížení pocitu těžkých nohou a je užíván pro dobrou cirkulaci v žilách a cévních vlásečnicích
 • pepř černý přispívá k normální činnosti cévní a nervové soustavy
 • vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév a přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem

Jako třetí letní novinka se představil doplněk stravy Head´ES. Ten obsahuje koenzym Q10 ve vhodné kombinaci se standardizovanými rostlinnými extrakty a B vitaminy s následujícícím fyziologickým účinkem a zdravotními tvrzeními:

 • koenzym Q 10 je tělu vlastní látka, nazývaná též jako ubichinon Q 10, ubidekarenon, faktor Q10 nebo také vitamín Q s fyziologickým účinkem, protože je v různých formách všudypřítomnou látkou obsaženou ve všech živých organismech a účastní se důležitých metabolických procesů
 • extrakt Ginkgo biloba má účinek na mikrocirkulaci krevního systému včetně mozku, čímž přispívá k jeho normální činnosti (kognitivní/rozpoznávací fukce a duševní rovnováha)
 • pepř černý přispívá k normální činnosti cévní a nervové soustavy
 • vitamin B2 přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • vitamin B6 přispívá k normální činnosti nervové soustavy, tedy normální psychické činnosti a snížení míry únavy a vyčerpání

Všechny výrobky ESSENS Home Pharmacy jsou vyvinuty a vyráběny pod farmaceutickým dohledem v České republice, a to za plnění přísných pravidel a norem a díky unikátní technologii vícevrstvého potahování a využití vhodných inhibitorů jde o převratný výrobek na poli doplňků stravy tohoto typu.

Účinné látky jsou získávány výhradně z přírodních zdrojů bez použití surovin připravených chemickou cestou.

V následujícím období se bude i tato produktová řada postupně doplňovat o nové výrobky.

 

 

PŘEDNOSTI ESSENS HOME PHARMACY
Hi-tech výroba - špičkové a revoluční technické řešení
• mikronizace rostlinných extraktů - zmenšení velikosti částic
• inhibice enzymů - snížení aktivity enzymů použitím extraktů
přírodních látek (pepře a kurkuminu)
• vícevrstvé potahování (tablet a pelet) pro dosažení maximálního efektu

MIKRONIZACE
Je způsob, kterým se u léčiv, přírodních látek, vitamínů a minerálních látek zvyšuje jejich biologická dostupnost. Jedná se o postupné zmenšování surovin na částice o velikosti několika mikrometrů. Výsledná látka tak díky svému většímu povrchu vytváří předpoklady pro zlepšení a zrychlení rozpouštění v organismu a dosažení vyšší účinnosti doplňku stravy.

INHIBICE ENZYMŮ
Je proces, díky kterému dochází ke snížení aktivity enzymů.
K inhibici enzymů u produktů ESSENS Home Pharmacy dochází za použití přírodních látek pepře a kurkuminu.

VÍCEVRSTVÉ POTAHOVÁNÍ (tablet a pelet)
Jde o unikátní vícevrstvou technologii potahování, která se poprvé na světovém trhu objevuje u produktů ESSENS Home Pharmacy. Postupným nanesením několika vrstev s obsahem aktivních látek a díky jejich správnému časování rozpouštění bylo dosáhnuto převratných účinků, kterých lze klasickými technikami dosáhnout jen velmi obtížně.